Paravány a zástěny do interiéru

Miluji velké prostory, vysoké stropy, rozlehlé místnosti. Proto aby byly velké prostory co nejútulnější není potřeba hned stavit příčku a násilně rozdělovat místnost na několik menších, ale vždycky je dobré zvážit méně definitivní řešení, jako jsou třeba právě různé paravány, zástěny, poličky, pohyblivé stěny a tak podobně.

Paravány, zástěny a podobné rozdělovače místností ale nejsou samozřejmě jen pro velké místnosti, ale mohou být naopak i pro malé místnosti, kde chceme zdůraznit a oddělit jednotlivé obytné části (jako je obytná část, spací část, studovna, atd.). Jak tedy na paravány, zástěny a oddělovače

  1. Není potřeba utrácet příliš peněz – Osobně mám ráda třeba tyto Ikea skříně, kterou se hodí do menších místnosti, kde jednak splní úlohu odkládacího prostoru a zároveň od sebe oddělí jednotlivé části místnosti . U menších místností je důležité, aby oddělovač-paraván-zástěna (každý ať si vybere svůj název), nebyly až do stropu a opticky tak místnost ještě nezmenšovaly. Také je důležité volit jednoduché barvy, aby byla zástěna přirozenou součásti interiéru a zbytečně na sebe neupozorňovala.ikea-skrin-rozdelujici-mistnost-designova-zastena

 

2. Paraván by měl respektovat místnost, ve které je umístěn a to jednak barevně, tedy nedávat červený paraván došedobílé místnosti a také věcně. Do dětského pokoje můžeme zvolit hravý oddělovač jako například tyto kroužky . Do ložnice by samozřejmě byly křiklavé a nevhodné, tam zvolíme klidné barvy, které odpovídají barevnému ladění celé mistnosti.

 

paravan-do-loznicedetsky-paravan-oddelovac-mistnosti

 

3. Zástěna by vždy měla propouštět světlo – Nevolte pevné, neprůhledné paravány. Udělají z malé místnosti ještě menší, budete mít zbytečně stísněný pocit. Samozřejmě je nejlepší, když je paraván i designovým prvkem, ale občas je design na úkor samotné funkce paravánu-zástěny, tedy oddělit jednotlivé části bytu či domu.

 

krasny-paravan-do-obyvaci-mistnosti

 

1 komentář u „Paravány a zástěny do interiéru“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *