Koupelny – inspirace, fotografie, design a ukázky koupelen

Koupelna je podle mého spolu s ložnicí nejdůležitější místností v domě. Jedná se o náš vlastní intimní prostor, místo jak pro relax, tak pro nezbytnou očistu. Stejně jako každá jiná místnosti, i koupelna by měla dotvářet celek bytu/domu jako celku, tedy nemít oranžovou koupelnou, když celý náš dům je laděný do šeda či studenějších barev a naopak.

Pojďme se ale podívat na pár zajímavých a inspirativní koupelen.

A začneme pěkně od podlahy příkladem Ikea koupelny. Ikea umí pěkné jednoduché designy, v jedné barvě bez přílišných zbytečností. Na této koupelně se mi hlavně líbí kombinace bílé a světlehé dřeva, které v kombinaci s tmavším podlahou tvoří krásnou rodinnou koupelnu, která se hodí i do menších prostor.

Inspirace z koupelen Ikea

Mě osobně se velmi líbí kombinace šedé a bílé. Takovou koupelnu můžete rozzářit pouhou výměnou ručníků ve veselých barvách. Koupelna níže se mi velmi líbí svou jednoduchostí, elegancí a barvami. Osobně bych sice trošku více zavřela sprchový kout – z praktických i designových důvodů, ale jinak se tato koupelna velmi blíží mé představě koupelny jako odpočinkového, ale přitom stylového místa.

Pokud uvažujeme jednu koupelnu pro celou domácnost, a v domácnosti žije rodina včetně dětí, určitě bych zvažovala spíše veselejší a světlejší barvy. Ale je třeba samozřejmě brát i v potaz to, že děti vyrůstají, jejich i náš vkus se mění a tomu je potřeba přizpůsobit i koupelnu. Proto je lepší se držet základních klidných barev třeba kachliček, vany, umyvadel a barevně si vyhrát spíše s nábytkem a doplňky, které se mohou lépe měnit s tím, jak děti vyrůstají.

Závěrem nemůžu odolat přidat aspoň pár dalších inspirací ze soudku: Kdybych měla neomezený rozpočet…. 🙂

 

1 komentář u „Koupelny – inspirace, fotografie, design a ukázky koupelen“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *