Jak se staví sen aneb pořady o designu

Jak se staví sen

Dobrý pořad o designu, aby člověk pohledal. V českých luzích a hájích je nabídka značně omezená. Asi se každý už setkal s pořadem Jak se staví sen, který vysílá Prima, který občas přijde s pěknou myšlenkou, ale obecně mi na něm vadí to, že jsou přestavby někdy až nesmyslně drahé a často velmi nepraktické (na podívání hezké, ale často je málo úložných prostor a interiér neodpovídá potřebám rodiny), ale za tu cenu, neberto to :-).

Extreme Makeover: Home Edition

Další z show, které v Česku občas zahlédnu je Extreme Makeover:Home Edition. Na téhle show je samozřejmě fajn ten sociálni podtext (i když tedy nechci být cynická, ale občas ty slzy tlačí až příliš silně) a je úžasné vidět, co všechno se dá stihnout za plus mínus týden. Designy z této show jsou občas velmi zajímavé, ale po pár dílech mi přijde se dost opakují. Obzvláště alergická jsem na speciální projekt, kdy vytvoří například speciální pokoj pro malé dítě, což je sice moc hezké, ale praktická použitelnost je dva tři roky, a můžete začít s celým pokojem znova. Taky ta potřeba být mega a největší mě trošku zaráží. Na internetu najdete pár článků kdy lidé nezvládali živit svůj nový dům, který jim Extreme Makeover postavil, ať už kvůli daním nebo kvůli nákladům na energie.

Grand designs

Grand designs je moje srdcovka. Počínaje moderátorem Kevinem McCloudem, který je prostě sympaťák až po někdy úžasné projekty domů. Show je sice v angličtině, ale věřím, že se dají najít i titulky v nějaké rozumné řeči. Na internetu se dají najít díly na sledování zdarma, třeba zde http://www.channel4.com/programmes/grand-designs-house-of-the-year/episode-guide/series-1.

Většina projektů jsou hodně drahé, ale najdou se i jednoduché skvosty, jako třeba dům ze dvou kontejnerů

jak se staví sen aneb dum z kontejnerů

Až shlídnete všechny britské díly, tak se vrhněte na australské, které taky stojí za vidění.

Property brothers

Bratři dvojčata, kteří předělají Váš dům zní sice jako velké klišé, ale oba bratři jsou sympatičtí a mají vtip, o kterém si může Laďka Něrgešová nechat jen zdát, ale hlavně jejich designy jsou velmi vkusné, odpovídající požadavkům zadavatelů (i když taky občas trpí klasickou chybou televizních designů a sice nedostatkem úložných prostor na úkor designu).

property-brothers-televizni-show-o-designu

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *